УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-61

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» –дитячий заклад оздоровлення та відпочинку цілорічного функціонування, підпорядковується  Міністерству соціальної політики України.

 

Місце знаходження та площа

 

Географічне положення – берег Чорного моря,  м. Одеса, Суворовський р-н.

Площа центру - 30,8 га;

Протяжність берегової смуги – 850 метрів.

 

Особливості географічного розташування та клімату

 

Територія,  на якій розташований Український дитячий центр «Молода гвардія», знаходиться в північно-східній частині міста Одеси на березі Чорного моря. З півночі територія центру межує з с.Крижанівка, з півдня – з Лузанівським парком. Особливість цього місця полягає у своєрідному рельєфі – наявності двох чітко розмежованих територій-плато. Нижнє знаходиться безпосередньо біля моря, верхнє – на висоті 25-30 м над рівнем моря та межує зі степом.

 

Район  м.Одеси Лузанівка має один з найкращих на території України пляжів – піщаний, протяжністю до 2 кілометрів  та шириною більш як 30м. Улітку пісок лузанівського пляжу прогрівається до глибини 8-10 см до температури 37-380 С. Дно – також піщане, рівне, із поступовим пониженням, що має важливе значення для безпеки дітей. Температура води в Лузанівці, завдяки особливостям її розташування, як правило, на 1-20С вища, ніж на інших пляжах Одеси.

 

Особливе лікувально-оздоровче значення мають морське повітря (насичене солями хлору, брому, йоду, а також його бризова циркуляція (вдень вітер здебільшого направлений з моря на берег, а вночі – навпаки), велика кількість сонячних днів, м’який клімат обумовлений поєднанням впливу моря і степу.

 

Послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які надаємо:

 

 • розміщення та проживання;
 • організація харчування;
 • організація виховної діяльності та дозвілля;
 • послуги з організації фізкультурно-спортивної діяльності;
 • медичне обслуговування;
 • психологічні послуги; 
 • організація навчального процесу;
 • інформаційні послуги.

Категорії дітей, які приймаємо:

 

дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, дітей, які перебувають на диспансерному обліку, талановитих та обдарованих дітей - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій, дитячих творчих колективів та спортивних команд (далі - діти пільгових категорій).

 

Путівки до дитячого центру

 

Відповідно до Закону України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія», держава викуповує 100% путівок до дитячого центру «Молода гвардія».

 

Розподіл путівок до ДП „УДЦ „Молода гвардія” затверджує Мінсоцполітики у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, направляють дітей пільгових категорій до ДП „УДЦ „Молода гвардія” територіальні структурні підрозділи Мінсоцполітики.

 

Нормативно-правові документи, якими керуємося:

 

 •  Конституцією України;
 •  Законом України "Про охорону дитинства" від 26 квітня 2001 р. (із змінами і доповненнями);
 •  Законом України "Про позашкільну освіту" від 22 червня 2000 р. (із змінами і доповненнями);
 •  Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" від 4 вересня 2008 р. (із змінами і доповненнями);
 •  Постановою Кабінету Міністрів "Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні" від 14 квітня 1997 р.;
 •  Положенням про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства „Український дитячий центр „Молода гвардія” за рахунок бюджетних коштів Наказ Міністерства соціальної політики України від 11.02.2016 р. № 104;
 •  Типовим положенням про дитячий оздоровчий заклад, затвердженим Державним комітетом України у справах сім’ї та молоді від 5 лютого 2004 р. № 31.;
 •  Державним  соціальним  стандартом оздоровлення та відпочинку дітей

       
       
       
       
       

  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки