УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-61
26. 01. 22

Початок кожного року у дитячому центрі «Молода гвардія» – період, сповнений копіткими турботами в очікуванні початку нового відпочинково-оздоровчого сезону. Завершується процес затвердження графіків та анонсів 13-ти тематичних змін, які мають відбутися у 2022 р. А поки діти ще не заїхали, центр готується до їхнього прийому. 

 

 

Протягом січня частина педагогів-організаторів таборів «Сонячний» та «Зоряний» працювали дистанційно: збагачували ігрову теку, поповнювали скарбничку дитячих пісень та кричалок, розробляли ідеї та готували сценарії авторських тренінгових занять та загонових справ. Так, зокрема, одним із результатівзимової творчої діяльності стане облаштування та декорування у таборі «Зоряний» ігрової кімнати. Про це розповіла заступник директора з виховної роботи табору Олеся Бондар:

 

  -  Фарбуємо, декоруємо стіни та вхідні двері, доповнюємо та декоруємо нові ігри – усе для того, щоб розширювати можливості творчої діяльності наших майбутніх відпочивальників, яких дуже чекаємо, – анонсує керівниця.

 

А от у науково-методичному відділі триває робота над розробкою та опануванням освітніх технологій за актуальними напрямками – соціальним, екологічним, національно-патріотичним, економічним, художньо-естетичним. Методисти розробили план та анонсували активності у рамках роботи «Лабораторії педагогічної майстерності», тож як тільки у педагогів-організаторів таборів завершаться відпустки, вони готові будуть розпочати з ними навчально-практичні заняття, майстер-класи, практикуми…

 

  -  Таке традиційне розмаїття видів діяльності спрямоване на досягнення однієї мети: якісної підготовки до роботи творчого, активного, вмілого педагога-організатора, який є для дитини стрижневою фігурою на період її відпочинку в таборі, – розповідає начальник науково-методичного відділу Наталія Щубелка.

 

До слова, і діти, і їхні батьки з нетерпінням чекають початку першої у 2022 р. тематичної зміни. На сторінках соціальних мереж щодня з’являються нові й нові дописи і коментарі зі схожим змістом: «Коли розпочнеться зміна? Коли відкриється табір? Коли можна буде приїхати у «Молоду гвардію»?».Наша відповідь усім, хто чекає зустрічі з морем, Одесою, новими «молодогвардійськими» друзями: бережіть себе, залишайтесь здоровими – і зустрінемося вже зовсім скоро!

 

28. 12. 21

25 грудня, у святковий різдвяний день,  завершилась 12 тематична зміна «Святкова кінокорпорація», остання у 2021 р. Всього за рік «Український дитячий центр «Молода гвардія» прийняв на оздоровлення та відпочинок 8114 дітей з усіх областей України та м.Києва.

 

 

Це число могло б бути і більшим, однак, 2-га(з 08 по 28 квітня) та 10-та (з 20 жовтня по 10 листопада) запланованітематичні змінине відбулись через карантинні обмеження, встановлені «з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2». Пандемія втрутилась також у звичайний хід 7-ї та 8-ї тематичної змін. Про це розповідає перший заступник генерального директора підприємства Василь Бездень:

 

  –  Чи не найбільш складним періодом року, що минає, був для усіх працівників дитячого центру кінець серпня, друга половина 7-ї зміни. Тоді в одному з наших таборів були зафіксовані випадки захворювання дітей на Covid-19. Не зважаючи на нескладний перебіг хвороби у дітей, на вжиті заходи з локалізації осередку та недопущення поширення захворювання, ми були змушені виконати рекомендації керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня та призупинити проведення зміни у таборах «Сонячний» та «Прибережний». Зі сльозами на очах діти, які вже встигли познайомитися і здружитися, розїжджалися по домівках.

 

І навіть після проведення усіх необхідних протиепідемічних заходів та ліквідації спалаху, батьки не дуже охоче відправляли дітей на наступну тематичну зміну. Тож у привітний вересень, в теплий оксамитовий сезон 8-ї зміни «Молода гвардія» приймала, на жаль, всього 550 дітей замість очікуваних 918. Та ми змогли довести насамперед самим собі, що здатні працювати у непростих умовах, цілодобово турбуватися про дітей, за необхідності, надавати їм кваліфіковану медичну допомогу. Ми вдячні усій команді працівників дитячого центру і пишаємося професіоналізмом кожного! – зазначив Василь Максимович.

 

А от на що карантинні труднощі аж ніяк не вплинули – так це на кипучу атмосферу активності, розмаїття видів діяльності, які традиційно пропонує «Молода гвардія» дітям від 7 до 17 років. І влітку, і у міжсезонний період хлопці і дівчата, які приїжджають на відпочинок, не сумують тут жодної хвилини. Так, наприклад, на тематичній зміні «Святкова кінокорпорація» вони взяли участь у святковій ярмарці в День Андрія Первозванного «У пошуках Калити», отримали дарунки від Святого Миколая, взяли участь у дебатномудвобої на тему «Діти повинні знати правду, що Діда Мороза не існує», влаштували яскраве шоу пародій «Вітання від зірок», підготували, провели та стали глядачами театральної постанови «Давайте вірити в дива», атакож театралізованого дійства «По всьому світу стала новина» – інсценізації біблійних подій народження Ісуса Христа…

 

  –  Дуже дякую вам за чудову програму для дітей! –написала відгук про 12-ту тематичну зміну Юлія Єлізарова, мати дівчинки з Дніпропетровської області. – Моя донька поїхала в табір вперше і залишилась надзвичайно задоволеною! З прийдешнім Новим роком і Різдвом Христовим вас!!!

 

Адміністрація ДП «УДЦ «Молода гвардія» щиро дякує за визнання нашої роботи. Вітаємо усіх наших відпочивальників, їхні родини, наших колег і партнерів з прийдешнім Новим роком. Нехай Новий, 2022 рік буде багатим на здоров’я, радість, дитячі посмішки!

 

20. 12. 21

За ініціативи Міністра соціальної політики Марини Лазебної напередодні новорічних свят відчинило двері Міністерство добрих справ. У ньому почали отримувати подарунки, увагу, любов ті, хто дуже потребує турботи і теплих емоцій. А в дитячому центрі «Молода гвардія» і собі підтримали ініціативу – у нас запрацювала одеська філія Міністерства добрих справ.

 

 

Перші його дива трапилися вже напередодні Дня Святого Миколая – подарунки, сюрпризи, теплі привітання отримали співробітники дитячого центру. Кожен – від водіїв, прибиральниць, медичних сестер до педагогів-організаторів, вчителів, лікарів, кухарів відчув часточку передноворічного добра і чуда.

 

  –  Хочемо висловити вдячність адміністрації центру за увагу та повагу до співробітників, – так відгукнулася на отримання подарунку Галина Цуркан, яка працює у відділі житлово-комунального господарства.

 

А вже в ніч перед Святим Миколаєм даруночки з’явилися у кімнатах усіх-превсіх хлопців та дівчат, які відпочивають цієї зміни в дитячому центрі «Молода гвардія». Діти навперебій діляться емоціями про святковий день:

 

  –  Всі ранки у нас починаються майже однаково, але прокинувшись сьогодні, в день Святого Миколая, я побачила гарну коробку. Це був подарунок мені та всім іншим дівчаткам з нашої кімнати. У ньому було все про, що я мріяла: розфарбовки та олівці, новенька лялька та ціла коробка гумок для волосся, зубна щітка та паста, зошит, в якому я уже встигла написати лист для Діда Мороза. Це був один із найприємніших подарунків за всі роки мого життя! (Ганна Бонь,  т. «Сонячний»)

 

  –  Насправді я не знав, що тут, у таборі, будуть дарувати подарунки, тому навіть не очікував нічого отримати, але завжди вірю в дива. Мені 17, і я вже досить дорослий, але подарунки – це завжди приємність для душі, їх люблять і дорослі і діти! Я отримав багато корисних і класних речей та солодощів. Серед речей був пенал, який я пізніше подарував хлопчику Саші, якому 8 років. Сашко – дуже розумний, але у нього не було пеналу і мені здалось, що йому він потрібніший, ніє мені. Я впевнений, що все зроблене добро повертається втричі більше, тому не шкодую за тим, що зробив (Максим Кійко, 17 років, Львівська область, т «Зоряний»).

 

Адміністрація, колектив дитячого центру вітає усіх рідних і близьких наших відпочивальників, а також колег і партнерів зі світлим святом Миколая. Нехай ваше передноворіччя буде наповнене гарними справами і приємними дивами. Ми вдячні нашим партнерам з благодійних організацій та фондів, завдяки яким День Святого Миколая став для дітей і дорослих «Молодої гвардії» справді святковим і незабутнім днем.

 

 

 

 • 151
 • 152
 • 153
 • 154
 • 155
13. 12. 21

Шануючи народні традиції, дівчата усього дитячого центру зібралися 13 грудня на "Андріївські вечорниці" – розважальну програму, що ознайомила з гарною українською традицією, у якій переплелися християнство (вшанування апостола Андрія, учня Івана Хрестителя) та язичництво (свято символа сонця Калити).  

  

Дівчата-учасниці дійства ворожили на майбутню долю, співали улюблених пісень, мріяли... Та куди ж подінешся від хлопців – і вони, звичайно, були поруч: переповідали цікаві історії, гралися, пританцьовували і жартували.А згодом усі рушили на святковий ярмарок "У ПОШУКАХ КАЛИТИ" – не стільки грошенята витрачати, як забавлятися, займатися виготовленням передріздвяних рукотворних сувенірів, вправлятися у веселих конкурсах та випробуваннях, писати листи Святому Миколаю, знову співати і знову пританцьовувати!

 

  –  Наше трактування свята, звичайно ж, не повністю повторює давні обряди, воно доповнює їх і розширює, – розповідає методист науково-методичного відділу, куратор тематичної зміни «Святкова кінокорпорація» Дарія Ільчук, – Але святкування Дня Андрія у програмі зміни дозволяє дітям торкнутися глибини традицій українського народу, дає змогу відчути, що своє, рідне може бути не менш цікавим і сучасним, ніж популярні у цілому світі комерційні святкові тренди.

 

В організації святкового ярмарку брали участь педагоги-організатори, інструктори з фізичної культури і спорту, а також керівники гуртків дитячого центру.  Їхня майстерність, креативність, політ творчої фантазії сприяли тому, що ярмарковий простір просто таки вирував розмаїттям кольорів і активностей, одні заняття можна було змінювати іншими на різні смаки і бажання:

 

Це був чудовий яскравий день, не зважаючи на сірість і дощ надворі, – відзначали відпочивальники. – Нехай усі святкові дні будуть такими ж веселими, як цей андріївський ярмарок!

 

 • 132
 • 133
 • 134
 • 136
 • 138
 • 141
 • 142
 • 143
 • 148
 • 149b
13. 12. 21

10.12.21, у всесвітній День футболу, в таборах «Зоряний» та «Сонячний» пройшли спортивні естафети та змагання – своєрідний «молодогвардійськийMundial». Один із найпопулярніших у світі видів спорту захопив і "Молоду гвардію".  

  

 

Команди змагалися за право називатися кращими серед загонів-відпочивальників.Протягом дня відбувались спортивні баталії, сльози перемоги та гіркота поразки змішувалися з шаленим тріумфом перемоги – безліч емоцій відучували юні спортсмени, і все це завдяки його величі ФУТБОЛУ.

 

  -  Футбол – це надзвичайна гра, яка єднає, – зауважує керівник спортивно-оздоровчого відділу Андрій Чернян, – тож сьогодні результат гри не був для насголовною ціллю. Головне, що діти змогли насолодитися цікавими ігровими моментами, а також відчути силу командної єдності.

 

Організатори змагань наголошували, щоу футбольному запалі не повинно бути ворогів, а повага до суперника – така сама перемога, як і результат на табло. Тож у «молодогвардійському» турнірі кожний отримав свою перемогу: хтось переміг суперника, хтось переміг свої емоції, хтось став переможцем над своїми фобіїями чи невпевненістю. Всі переможці, всі молодці, так тримати, юні спортсмени!

 

Все ж, на знак поваги за працелюбність, оголошуємо результати на табло:

 

Серед команд табору «Зоряний»:

 

1 місце- команда 12 загону

2 місце- команда 1 загону

3 місце- команда 9 загону

 

Серед команд табору «Сонячний»:

 

1 місце- команда 9 загону

2 місце- команда 14 загону

3 місце- команда 1 загону

 

Будьте спортивними, бажаємо усім великих перемогне тільки у футболі, але й у житті!

Вісті 


  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки