ГОДИНА МЕДІАГРАМОТНОСТІ "ПРОТИДІЯ ІНФОРМАЦІЙНІЙ ВІЙНІ"

Протягом тематичної зміни "Гартуємо волю і міць" її учасники відвідують години медіграмотності, головною темою яких є "Протидія інформаційній війні". Це не дивно, адже інформація (точніше – її викривлення, виливання бруду, неправди, маніпуляція і т.і.) з кожним днем стає все дієвішим і все небезпечнішим видом зброї.  

 

 

На жаль, дуже мало хлопців і дівчат, які приїжджають до дитячого центру і з великих міст, і з невеличких сіл та містечок, поки що чули у школах чи позашкільних закладах про "медіаграмотність". Підлітки зазвичай вдають, що добре розуміються на сучасних медіа, хизуються тим, як уміють убезпечити себе від он-лайн загроз, та навіть їх – сучасних і "всезнаючих" – вражають масштаби нинішньої інформаційної війни.

 

08 жовтня, разом зі старшокласниками «Зоряного» та «Сонячного» таборів простежували, як, здавалось би, безневинні фейкові фото переростаюсть у підступну маніпуляцію емоціями, настроями, вчинками... Як інформаційна зброя послаблює моральні і матеріальні сили "противника" і посилює власні. Намагалися побачити, дешифруючи окремі фото та відео-меседжі, як руйнування, яких завдають інформаційні війни, можуть бути співмірними із реальними наслідками "збройних" війн.

 

"Звичайно, найзмістовніша година медіаграмотності не перетворить жодного підлітка на медіа-експерта , але вона навчить багатьох із них уважніше ставитися до інформації, якою їх насичують лавини сучасних медіа, розповість про критично важливу необхідність сумніватися, не довіряти, перевіряти інформацію, щоб вижити і залишатися самим собою", – розповідає керівник медіа-центру, медіатренер Тамара Капиця.

 

 

 

  • med1
  • med2
  • med3
  • med4
  • med5
  • med6

 

_______________________________________________________________________________________________


  Метод-видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки