УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

СПІД-КУБИНГ, АБО ЯК ОРИГІНАЛЬНО ЗАЙНЯТИ СВІЙ ВІЛЬНИЙ ЧАС

23 серпня у медіа-центрі УДЦ "Молода гвардія" влаштували відкритий чемпіонат на швидкісне складання славнозвісного кубика Рубика – СПІДКУБІНГ.

 

 

 

Підозрюємо, що багато хто з наших читачів вперше чує про таке захоплення. Воно й не дивно – пік популярності барвистої головоломки припадає на такі далекі 1980-1982 роки, тоді і молодь, і школярі, і студенти скрипіли кубиком на уроках і на перервах, вдома і в школі, на вулиці і в транспорті... Розвага була такою незвичною і сучасною, що її навіть називали "переходом у віртуальну реальність", уявляєте? У 1980 р. кубик Рубика отримав національний приз в Угорщині за кращий винахід і виграв конкурс на найкращу іграшку у США, Великобританії, Франції та Німеччині.

 

З тих часів кубик Рубика пережив період затишшя, коли кубики припадали пилюкою по найвіддаленіших домашніх закутках. А в 2010 алгоритм загадкового кубика остаточно підрахувала група математиків – відтоді з будь-якого положення до зібраного кубика можна прийти всього за 20 ходів.

 

Із появою та поширенням інтернету інтерес до складання кубика відновився: з'явилися численні сайти, на яких збиральників навчають робити це швидко і вправно, не ламаючи при цьому голову. Виникла також і Всесвітня асоціація кубика (WCA), яка проводить чемпіонати за офіційними правилами і фіксує офіційні спід-кубинг-рекорди. Останній офіційний рекорд зі складання кубика 3х3х3 зафіксував китаєць Yusheng Du, його результат 3.47 секунди!!!

 

А що ж наші, молодогвардійські спідкубери? Вони теж, повірте нам, надзвичайні! У фіналі чемпіонату змагалися 5 особливих юнаків:


– 13-річний Андрій Стафєєв з м.Арциз Одеської області;
– 16-річний Андрій Семененко з Запоріжжя;
– 16-річний Олександр Кідалов із Запоріжжя;
– 15-річний Олександр Гойчук із Міжгір'я Закарпатської області;
– 13-річний Даниїл Маментович з м Кривий Ріг Дніпропетровської області.

 

Кожен із фіналістів чемпіонату прийшов до спід-кубінгу своїм шляхом. Так, Андрій Семененко, відверто кажучи, вважає збирання кубика на швидкість не дуже серйозним заняттям, скептично зауважуючи, що "це – просто випробування розвитку твоєї моторики, а зовсім не логіки і мозку". "От якби стояло завдання скласти кубик з якогось одного положення в інше завдане положення, – роздумує хлопець, – то це було б набагато краще і розумніше".

 

За крок до перемоги у чемпіонаті був стриманий закарпатець Олександр Гойчук. Сашко мовчки і дуже спокійно спостерігав за процесом організації та підготовки до чемпіонату... Та бачили б ви, як "танцювали" його руки після того, як вони торкалися кубика! Цей захопливий процес просто-таки магнетизував усіх присутніх. Сашко розповів, що випадково захопився складанням кубика, вибравши головоломку у магазині як щось новеньке і не дуже звичне. А потім став крутити кубика все частіше, регулярніше, залучивши до цієї справи і свого друга – і от неймовірний для нашого кола непрофесіоналів результат: 46.81 секунди!

 

А чемпіоном "Молодої гвардії" пощастило стати Даниїлу Маментовичу. Його рекорд – 44.48 секунд – того дня не вдалося перевершити нікому! Зізнаємось: саме Даниїл був тим хлопцем, який подав ідею проведення змагання зі спід-кубингу. Він заручився підтримкою надійних і відповідальних друзів зі свого 8-го загону табору "Зоряний" – Сніжани Семенової та Алєсі Шепелевич. Разом вони розробляли правила, продумували оформлення, звітні таблиці... Дівчата навіть вивчили кілька скрамблів – випадкових послідовностей поворотів кубика, які дозволяють готувати його до наступного збирання. Без них результати учасників уже не можна було б вважати "чистими".

 

У ході підготовки виявилось, що у величезних валізах молодогвардійських відпочивальників знайшлося чимало різновидів відомої головоломки – змійки, ведмедики, міні-кубики, 2х2, 4х4 і, звичайно, найпопулярніший – кубик 3х3.

 

– Ех, якби ми додумались витягнути свої кубики раніше – припускають завзяті спід-кубери, – ми б могли проводити майстер-класи для усіх охочих, а потім навіть влаштовувати змагання у різних кубик-номінаціях!

 

Що ж, повертайтеся, спід-кубери, будемо реалізовувати ваші мрії і плани!

 

 

 

Тамара Капиця, керівник дитячого прес-центру

 

 

 

  • nnn1
  • nnn2
  • nnn3
  • nnn4
  • nnn5
  • nnn6
 

_______________________________________________________________________________________________


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки