УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

Про дитячий центр

Шановні діти та їх батьки!

 

Зараз перед вами відкриються історичні сторінки Українського дитячого центру «Молода гвардія»!

У 1924 році за рішенням губвиконкому на місці маєтку статського порадника Ф.П. Лузанова був організований перший в Одесі та один з перших в Україні піонерський табір, який назвали «Комуна юних піонерів у Лузанівці». Табір приймав близько 200 дітей, але працював тільки літом. Піонери жили в наметах, для їдальні спорудили дерев'яний стіл з навісом, а їжу готували у похідних кухнях.

У 1928 році на місці піонерського табору був організований літній дитячий табір санаторного типу для дітей хворих туберкульозом. А у 1935 році, на базі дитячого табору організований дитячий санаторій «Український Артек».

З 1956 року починається нова епоха в історії Дитячого центру. Він передається Центральному Комітету комсомолу України. Із санаторію реорганізується в піонерський табір під назвою «Молода гвардія» в пам'ять про юних підпільників м. Краснодон, що боролися з фашистськими окупантами.

Нову назву – Дитячий центр «Молода гвардія» отримує в 1992 році після передачі його СПОУ (Союзу піонерських організацій України).

У 2006 році «Молода гвардія» перейшла у підпорядкування Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту й була перейменована в Державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія».

55-ти річний ювілей «Молодої гвардії» відзначався влітку 2011 року.

З грудня 2011 року УДЦ «Молода гвардія» підпорядковується Міністерству соціальної політики України.

  "Молода гвардія" сьогодні  

 

Сьогодні - Український дитячий центр "Молода гвардія" займає площу 30,8 га. Він розташований на березі Чорного моря на 2-х плато: верхньому і нижньому, висота між якими 18-20 метрів. 

У дитячому центрі є два постійно працюють табору "Зоряний" та "Сонячний", а влітку відкривається "Прибережний". Табір "Морський" знаходиться на реконструкції.

Всі корпуси представляють капітальні будівлі, кімнати в яких розраховані на 8-10 чоловік. Знаходяться в прохолодному, тінистому парку. Поруч піщаний пляж і чиста морська вода.

З дітьми працюють досвідчені педагоги-організатори. Педагоги-організатори Українського дитячого центру «Молода гвардія» - студенти та випускники педагогічних ВУЗів України. Веселі, креативні, відповідальні, компетентні знавці своєї педагогічної роботи, яка, в першу чергу, базується на організації виховного процесу та дозвіллі дітей. 

 
Спілкування з дитиною, розуміння її внутрішнього «я» та розвиток позитивних якостей – все це під силу вожатим «Молодої гвардії». Концертні програми, святкові заходи в руках наших досвідчених педагогів.

 

Влітку вожатський колектив поповнюється педагогами-організаторами, які приїжджають до УДЦ «Молода гвардія» для проходження педагогічної практики. Перед цим студенти вищих навчальних закладів обов’язково оволодівають знаннями «Школи педагога-організатора», яка проходить на базі УДЦ «Молода гвардія» протягом двох тижнів. 65% педагогів-організаторів УДЦ «Молода гвардія» є постійними.  

До послуг дітей світлі, чисті та просторі їдальні. П'ятиразове харчування, яке складається з натуральних продуктів вітчизняного виробництва. До складу меню входить багато сезонних овочів і фруктів. 

Медичну допомогу в центрі надають кваліфіковані спеціалісти. Медична частина: стаціонар – 40 місць, ізолятор – 8 місць. З дітьми працюють педіатри. Функціонують стоматологічний, фізіотерапевтичний, ЛОР-кабінети та кабінет лікаря-дерматолога.

 

Влітку велика кількість заходів проходить на літньому концертному майданчику, на 1500 чоловік. 

В автомістечку, який знаходиться на території табору, проходять всеукраїнські й обласні зльоти юних інспекторів дорожнього руху. 

В таборі працює морська рятувальна служба з підготовленими матросами – рятівниками та інструкторами з плавання, які пройшли спеціальне навчання. 

Кіноконцертна зала на 1000 чоловік може вмістити відпочиваючих відразу 3-х таборів.

 

Все це – Український дитячий центр

«Молода гвардія».


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки